ultra high res wallpaper – kopie.jpg
Radioamatérský závod s názvem FM Pohár. Závod se pořádá za účelem získání zručnosti na pásmu a sbírání poznatků pro velké závody nejen pro mladé radioamatéry. Doba konání: každou druhou sobotu v měsíci od 10:00 do 12:00 hodin místního času. Stanice mohou vysílat i z jiných lokátorů mimo území OK.


Provoz: platná jsou pouze spojení navázaná provozem FM-FONE (F3).

Výzva: "Výzva FM Pohár " - "Výzva závod"

Soutěžní kód: předává se RS, pořadové číslo spojení a WW-lokátor.

Bodování: za spojení ve vlastním velkém čtverci 2 body, v pásu velkých sousedních čtverců 3 body a v každém dalším pásu velkých čtverců vždy o bod více. Platná jsou jen úplná spojení a to i se stanicemi, které nesoutěží. Spojení přes převaděče se nepočítají!
(Příklad.: Jsem ve čtverci JN69, spojení ve vlastním velkém čtverci JN69 jsou za 2 body. Spojení ze sousedními velkými čtverci JN68, JN58, JN59, JO50, JO60, JO70, JN79, JN78 jsou za 3 body, další velké čtverce jsou již za 4 body atd.)

Výsledek: je dán prostým součtem bodů za jednotlivá spojení. Násobiče nejsou.

Vyhodnocení: závod bude vyhodnocovat kolektiv OK1OPT za každý měsic zvlášť včetně celkového umístění za předešlé měsíce a to do týdne po závodě.

Ceny: budou udělovány za celoroční výsledky. Jako cena budou celkem čtyři poháry. Za vítězství v každé kategorii stanice na prvním místě získá FM pohár. Stanice na prvních třech místech získají diplomy.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one